Wiedeński Der Naschmarkt, targ inny niż wszystkie.

Der Naschmarkt jest miejscem które bezwzględnie należy odwiedzić podczas wizyty w Wiedniu. Wiedeńczycy nazywają swój największy targ „żołądkiem miasta”. Targ jest unikalnym miejscem na sobotni spacer, podczas którego możemy, odkrywać i próbować specjałów ze wszystkich stron świat. Na prawdę ze wszystkich od kuchni wiedeńskiej do hinduskiej, od wietnamskiej do włoskiej. Chociaż Naschmarkt oferuje niemal wszystko co nadaje się do jedzenia na świecie to oczywiście najważniejsze miejsce zajmują lokalne wyroby. Ciekawe czy austriacka kiszona kapusta smakuje inaczej niż nasza… 😉

To co czyni Der Naschmarkt unikalnym, to liczne restauracje przeplatające się ze sklepami i straganami. Pierwszymi lokalami jakim udało się spopularyzować targ jako miejsce gdzie warto spędzić sobotni dzień to Do-An oraz Naschmarkt Deli. Lokalom tym udało się zainteresować młodych mieszkańców fenomenem targu Naschmarkt. Później szybko zaczęli pojawiać się inni restauratorzy.

W Neni spróbujcie kuchni izraelskiej i orientalnej, jajek z warzywami zwanych szakszuki po tabule (libańską sałatkę). Restauracja Tewa to dania bio kuchni, którą charakteryzuje sezonowość i lokalność dań. Kuchnia turecka to oczywiście lokal Orient & Occident. Dla wielbicieli ryb jest Umar, który ma opinię najlepszego wiedeńskiego lokalu serwujące go dania rybne.

W okolicy znajduję się również: Kawiarnia Café Amacord gdzie spróbować można fantastycznej wiedeńskiej kuchni. Zaraz na przeciwko Café Amacord mieści się Café Drechsler – nowoczesna wersja wiedeńskiej kawairni zaprojektowana przez Terence’a Conrana.

ON Market – restauracja z pięknymi tkaninami na ścianach oferuje lekką kuchnię wysp Azji.
Kawiarnia przy teatrze (Theatercafé) oferuje klasyczną kuchnię wiedeńską.

Der Naschmarkt stał się miejscem spotkań ludzi młodych i starszych. Sobotnia wizyta na targu to już tradycja. A dlaczego sobota? Ano dlatego że w okolicy w sobotę jest pchli targ.