Tropical Islands – tropikalny park rozrywki tuż za granicą


Niecałe 100 km od granicy z Polską i około 30 km od Berlina, w miejscowości Halbe, znajduje się unikalny aquapark, Tropical Island. Obiekt mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców i jest jednocześnie największym hangarem na Świecie. W 2004 roku hangar przestał pełnić swoja dawną funkcję i został zamieniony w wodny park rozrywki. Jego nazwa nie jest przypadkowa, albowiem w środku odtworzono klimat prawdziwej tropikalnej wyspy.
Park otwarty jest przez cały rok i znajduje się na tyle blisko Polski, że może być atrakcyjnym weekendowych wyjazdów rodzinnych. Oprócz atrakcji typowych dla aquaparku obiekt dysponuje też bazą noclegową. Niestety baza noclegowa Tropical Island jest za mała aby zmieścić wszystkich gości chętnych do pozostania tu na kilka dni. Na szczęście bliskość Berlina rozwiązuje ten problem skutecznie. Kwaterę w okolicy możecie znaleźć pod TYM albo TYM linkiem.

Park Rozrywki Tropical Island - Las Tropikalny

Park Rozrywki Tropical Island – Las tropikalny / zdjęcie z: www.tropical-islands.de

Park oferuje wiele rozrywek i możliwości miłego spędzenia czasu. Największe wrażenie robi oczywiście Strefa tropikalna w skład której wchodzą, Morze Południowe, Magiczna Laguna tropikalny las i wioska jak z wyspy Bali. Morze ma rozmiary trzech basenów olimpijskich i itemperaturę wody 28 stopni! W bezchmurne dni przez do wnętrza wpada słońc które zagwarantuje Wam naturalną opaleniznę. Natomiast na lagunie znajdują się grota z wodospadem, podziemne zjeżdzalnie, kanał sz sztucznymi falami oraz jacuzzi.
Tropikalny las również jest niesamowity. Jest to największy tego typy zadaszony las tropikalny na Świecie. Pełen zwierząt (żółwie, ostroszowce, flamingi, pawie i bażanty), oraz ponad 600 gatunków roślin tropikalnych. Ciekawostką jest to, że las jest biotopem żyjącym i utrzymującym się w równowadze biologicznej dzięki metodom naturalnym, bez użycia chemii. Możecie mieć zatem pewnośc że klimat we wnętrzu obiektu odpowiada dokładnie naturalnemu klimatowi w którym istnieją podobne ekosystemy.

Park Rozrywki Tropical Island - Świat saun

Park Rozrywki Tropical Island – Świat saun

Strefa saun

Strefa saun to kolejny rekord. Jest największą w Europie egzotyczną Strefą Saun. Do dyspozycji gości jest ponad 10.000 metrów kwadratowych powierzchni, na którym, pośród tropikalnej roślinności, znajduje się 7 saun i łaźni parowych. Między innymi Świątynia Angkor Wat w której znajdują się, Grota Mgły oraz Sauna Vishnu. Ponadto w strefie saun znajduje się grota solna Gunung Mulu, oraz Campur Campur Natural Beauty Sauna, w której można korzystać z masek i peelingów na całe ciało. W strefie saun znajduje sie również: sauna drzewna – w budynku na 5 metrowych palach, sauna ziołowa Inipi oraz kwiatowa łaźnia parowa Guruwari. Więcej informacji o saunach pod tym linkiem.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: www.tropical-islands.de

Ponadto w obiekcie znajdują się również:

  • Wioska Tropikalna
  • Lot balonem wewnątrz obiektu
  • Amazonia – w strefie zewnętrznej
  • Klub Tropino – dla dzieci
  • Strefa wellness
  • Strefa fitness

Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.tropical-islands.de