Štrbské Pleso i Tatranská Lomnica

Štrbské Pleso , ośrodek narciarski u podnóża Tatr

Štrbské Pleso

Ośrodek narciarki Štrbské Pleso położony jest na południowych stokach Tatr Wysokich w Słowackim regionie Prešov. Na narciarzy i snowboardzistów czeka tutaj 5,8 km stoków na które można wjechać siedmioma wyciągami. Stoki zlokalizowane są na wysokościach od 1,376 do 1,840 m.

Štrbské Pleso jest najwyżej położoną miejscowością w Wysokich Tatrach. Stoki narciarskie Znajduje się nieco niżej niż szczyt góry Predné Solisko znajdujący się na wysokości 2093 m. Początek najdłuższej trasy narciarskiej rozpoczyna się na wysokości 1840 m a jej koniec znajduje się na wysokości 1376 m. Mimo wysokości stoki są klasyfikowane jako średni trudne lub łatwe.

W okolicy znajduje się jezioro Tschirmer, którego okolice są bardzo popularne wśród narciarzy biegowych.


Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica

Tatranská Lomnica

Drugim niezwykle popularnym ośrodkiem w okolicy jest, oddalona o 20km, Tatranská Lomnica (Tatrzańska Łomnica). Do dyspozycji jest tam 12 km stoków i 8 wyciągów narciarskich oraz kolejka linowa. Największy stok narciarski ma długość 6,5 km. Jego początek znajduje się na wysokości 2190 m a koniec na 888m. Jest to jednocześnie najwyżej rozpoczynający się stok narciarski w Tatrach. Miasto Vysoke Tatry znajduje się na terenach bogattych w wody geotermalne.

Parki wodne

Po całym dniu na stoku przyda można zrekaksować się z rodziną w jedny z wielu parków wodnych. A jest w czym wybierać, w okolicy znajdują się słynne parki wodne, jak: Tatralandia w mieście Liptovsky Mikulas, Aqua City  w Popradzie, Spa w hotelu Permon czy park termalny Bešeňová.

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

Park Termalny Bešeňová

Park Termalny Bešeňová

Taralandia Liptovsky Mikulas

Taralandia Liptovsky Mikulas