Zimowy urlop w Tyrolu

Kitzbuhel Ski Resort

Kitzbuhel Ski Resort

Tyrol to znany już od wielu lat wszystkim wielbicielom narciarstwa, kraj związkowy Austrii. Leży w przygranicznym obszarze Austrii i graniczy z Szwajcarią, Włochami i Niemcami. Na narciarzy i snowboardzistów czekają tu tysiące kilometrów stoków narciarskich i ponad 100 ośrodków i wiele przepięknych miejscowości gdzie każdy znajdzie się dom wakacyjny na każdą kieszeń. Ale nie tylko narciarze zjazdowi i snowboardziści znajdą tu dla siebie doskonałe warunki, we wschodniej części regionu znajduje się wiele miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego.  tygodniowe karnety w tym regionie kosztują od 180€ do 280€. Po dokładniejsze informacje odsyłam pod ten link a doskonały dom wakacyjny na zimowy urlop można zarezerwować TUTAJ.


Ale nie zapominajmy, że nie tylko narciarstwem Tyrol „stoi”. W cieplejszych miesiącach doskonale odnajdą się tu amatorzy górskich wędrówek, oraz kolarstwa górskiego. A jest gdzie pochodzić, bowiem trasy do wędrówek liczą w sumie ponad 15.000 km. TAK! To nie pomyłka, łączna długość tras turystycznych w Tyrolu to ponad 1/3 obwodu Kuli Ziemskiej.

W Tyrolu znajdują się również bardzo piękne miejsca, jak: Park Narodowy Wysokie Taury, Dolina Hochpustertal oraz Dolomity Lienzkie. Nie można również zapomnieć o Großglockner – najwyższym szczycie Austrii, wznoszącym się aż na wysokość 3798 metrów nad poziomem morza. Szczyt ten należy do tzw. Korony Europy.

Kiedy u nas jest szara jesień w Tyrolu sezon sportów zimowych trwa w najlepsze. Niepowtarzalny klimat tyrolskich wiosek i rodzinnych pensjonatów , powodują że obszar ten chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi, ciesząc się wypoczynkiem w otoczeniu natury i wieloletniej tradycji. Urokliwe domostwa wykończone drewnem szczególnie upodobali sobie Polacy, będąc tu jedną z najliczniejszych nacji.

Narciarstwo biegowe w Obertilliach Tyrol Austria

Obertilliach Tyrol Austria