Niezwykłe mosty wiszące.

Znacie to uczucie, gdy coś jednocześnie nas przeraża i fascynuje? Miłośników ekstremalnych przeżyć nie brakuje, ja jednak do nich zdecydowanie nie należę :D. Dla mnie już sama podróż samochodem przez most to paraliżujące uczucie jednak na swój sposób konstrukcje te budzą moją fascynację.

Poznajcie zatem jedne z najbardziej „przerażających” mostów wiszących w Europie :).

Tyrol – Austria – na trasie turystycznej Berliner Höhenweg ,na wysokości ponad 2400 m n.p.m. , napotkamy niesamowity most zawieszony nad wodami  sztucznego zbiornika Schlegeisspeicher. Podobno most ten zaliczany jest do najbardziej przerażających na świecie.

Tyrol – Austria – na trasie turystycznej Berliner Höhenweg

 

Titlis Cliff Walk – Szwajcaria – most powstał z okazji setnej rocznicy uruchomienia kolejki linowej w największym szwajcarskim ośrodku narciarskim w Engelberg-Titlis w Alpach Berneńskich. Znajduje się na niebagatelnej wysokości 3238 m n.p.m. i jest atrakcją zdecydowanie dla najbardziej odważnych śmiałków.

Titlis Cliff Walk – Szwajcaria

 


Trift – Szwajcaria – jest to najdłuższy wiszący most w Alpach, ma 170 m długości i udostępniony jest wyłącznie dla pieszych. Nazwa mostu pochodzi od nazwy lodowca Trift, do którego prowadzi przeprawa, podczas której podziwiać możemy piękne widoki na jezioro o tej samej nazwie.

Trift – Szwajcaria, najdłuższy wiszący most w Alpach, Trift – Szwajcaria, najdłuższy wiszący most w Alpach,

 

Antrim – Irlandia Północna – most Carrick-a-Rede  łączy ląd z wysepką Carrickarede,  jest jednym z najpiękniej położonych mostów w Europie. Zawieszony jest 30 metrów nad wodami Morza Irlandzkiego i ma ok 20 m długości. Za przyjemność przejścia nad przepaścią zapłacimy 5 funtów.

Antrim – Irlandia Północna – most Carrick-a-Rede

Antrim – Irlandia Północna – most Carrick-a-Rede
źródło: www.claytonhotelbelfast.com

 

Dachstein – Austria – jest to najwyżej położony wiszący most w Austrii, zawieszony jest aż 400 m nad przepaścią i ma 100 m długości. Atrakcja dla turystów o mocnych nerwach J.

Dachstein – Austria , 400 m nad przepaścią.

Dachstein – Austria , 400 m nad przepaścią.
źródło: feel-planet.com