Lanzarote , księżycowa wyspa.

Coraz częściej wybieramy Wyspy Kanaryjskie na wakacyjne wojaże, warto więc zwrócić uwagę na mało znaną, ale jedną z najpiękniejszych w całym archipelagu Lanzarote. Cała wyspa objęta jest ścisłą ochroną i wpisana na listę UNESCO.
Krajobraz jest tu niepowtarzalny, wręcz księżycowy a to za sprawą wulkanicznych wybuchów z XVIII wieku trwających przez 6 lat! Wybuchy na szczęście nie zniszczyły wyspy, za to nadały jej oryginalny charakter pokrywając niemal całą powierzchnię zastygłą lawą. To właśnie na Lanzarote znajduje się najdłuższy udostępniony do zwiedzania tunel polawowy, a właściwie fragment mający ponad 6 km długości. Podziemne jeziorka, labirynty stworzone przez zastygłą lawę a nawet stworzona specjalna sala akustyczna a wszystko zobaczymy podczas niesamowitego spaceru.


W Parku Narodowym Timanfaya, na jednym z wulkanicznych stożków,  w restauracji El Diablo można zasmakować potraw z grilla ogrzewanego przez ciepło wulkaniczne. Magię energii geotermalnej zobaczymy również podczas pokazów próby ognia, wody i ziemi.

Lanzarote czaruje  niesamowitymi winnicami rozciągającymi się w dolinie La Geria. Winorośla hodowaną są tu ciekawą tradycyjną metodą – pojedyncze rośliny sadzi się we wgłębieniach a naokoło buduje niewielkie kamienne murki. Technika ta pozwala na maksymalne wykorzystanie opadów ( tak niewielkich na wyspie ) i chroni roślinki przed silnymi tutaj wiatrami.