Domy wakacyjne, apartamenty wakacyjne

Hiszpania – pasjonująca i wyrafinowana

Pasjonująca, wyrafinowana, wierna dewizie aby życie było jak najlepsze, Hiszpania jest zarówno stereotypowym stylem życie jak i krajem bardziej zróżnicowanym, niż to sobie wyobrażamy. Targane wiatrem rzymskie ruiny, katedry emanujące szlachetną potęgą i niezrównane klejnoty architektury islamskiej opowiadają historię kraju, w którym wielkie cywilizacje urastały do potęg i ginęły ale pozostawiły po sobie niezatarte ślady. Jaki inny kraj, jak nie Hiszpania, mógłby wydać na świat tak buntownicze i bezlitośnie twórcze dusze jak Salvador Dalí, Pablo Picasso i Antoni Gaudí, i umieścić je w centrum uwagi życia publicznego? Tu, wielkie pomniki przeszłości współistnieją z architektonicznymi kreacjami tak śmiałymi, że stało się jasne, że przyszłość Hiszpanii będzie równie oryginalna i pasjonująca jak jej przeszłość.


Ile by jednak nie mówić o bezsprzecznie historycznych aspektach Hiszpanii, jest to jednak kraj , który żyje teraźniejszością, tu i teraz, i z tego też powodu ,, fiesta,, jest jednym z najbardziej znanych zwrotów w języku hiszpańskim – samo życie jest tutaj fiestą i każdy wydaje się być zaproszonym. Być może poczujesz to na zatłoczonej ulicy w środku nocy, gdy cały świat wyszedł się bawić. A może ten moment nadejdzie, gdy artysta flamenco dotknie czegoś głęboko w Twojej duszy. Kiedy się to zdarzy, poczujesz prawdziwą Hiszpanię. Tutejsze różnorodne pejzaże poruszą każdą duszę. Pireneje i Picos de Europa są tak piękne, jak wszystkie pasma górskie kontynentu razem wzięte, podczas gdy okryte śniegiem Sierra Nevada wyrastają z przypalonych słońcem równin Andaluzji i wydają się wręcz nierzeczywiste. To miejsca turystyczne najwyższej klasy. Dzikie, piaszczyste klify na zachodnim atlantyckim wybrzeżu Hiszpanii są przeciwieństwem uroczych zatoczek Morza Śródziemnego.

W Hiszpanii masz nieodparte wrażenie, że jest to miejsce, gdzie wszystko może się zdarzyć. Tutaj pasje ludzi są tkane z wydarzeń życia codziennego, to kraj z muzyką w duszy, miłością do dobrego jedzenia i dzikiej przyrody a także szczególnym talentem do świętowania wszystkich dobrych rzeczy w życiu.